ناسا، در فاصله بین فیلم های علمی تخیلی “Interstellar” و “The Martian” (مریخی)، فرهنگ استفاده از تصاویر جذاب و محبوب را احیا می‌کند. برای این کار، آژانس فضایی “Jet Propulsion Labb” استودیو طراحی و تصویرسازی “Invisible Creature” را مامور طراحی یک سری پوستر با موضوع گردشگری فضایی کرد.

پوستر “سفر بزرگ” با الهام از جلدهای کاغذی فیلم های علمی تخیلی دهه ۶۰ ساخته شده است و هم ردیف قرار گرفتن زحل، اورانوس و نپتون هر ۱۷۵ سال یک بار را نشان می دهد.
Invisible creature سفر بزرگ را به عنوان جشن دویستمین سالگرد فرا رسیدن یک لحظه مهم به تصویر می‌کشد.
پوستر دوم حس بیشتری از اوایل دهه هفتاد میلادی را در ما زنده می کند. در این پوستر با استفاده از قدرت تصویر گل، یک پیام ظریف و دقیق نیز به تصوری از مریخ اضافه شده است. هدف از طراحی این پوستر انتقال پیام تصور سفر به مریخ به مثابه مقصدی تاریخی در صد ها سال آینده ذکر می شود.

طراحی پوستر

آخرین پوستر به معرفی ماه با روکش یخی زحل موسوم به “انسلادوس” می پردازد که آمونیاک و متان را منتشر می کند. هدف از طراحی این آگهی تبلیغاتی مطرح کردن یک سری اماکن توریستی شبیه به پارک‌های ملی امروزی است.

Arti_ir_NASA_grand_tour_N

Invisible Creature بیش از ۱۰ سال پیش توسط دان و رایان کلارک پایه ریزی شد که برای بخش برندینگ و بسته بندی آلبوم های گروه های راک کار کرده اند. کندریک لامار و گروه راک “Alice in Chains” از جمله آن ها هستند. آن ها این استعداد را از پدر بزرگ خود به ارث برده اند که ۳۰ سال از عمر خود را صرف کمک به ناسا برای به تصویر کشیدن آینده کرد.

بیشتر بخوانید:   بازخوانی هنر صحافی در جلدهای لاکی

پوستر گردشگری

پوستر

مترجم: مرضیه فروتن
www.adweek.com